На фронті загинув Василь Сліпак

Чер 29 • Герої не вмирають, Новини • 669 Просмотров • Коментарі Вимкнено до На фронті загинув Василь Сліпак

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Василь Сліпак зробив серйозну сольну кар’єру в Європі, але повернувся на Батьківщину у складний для неї час

“Схилимо голови, громадяни. Великий українець загинув сьогодні, захищаючи Батьківщину та кожного з нас…”, – написав сьогодні у Facebook журналіст Юрій Бутусов. Справді, Василь Сліпак – великий артист та великий співак. А ще й великий патріот.

Василь Сліпак народився у Львівській області. Вихованець Львівської хорової капели “Дударик”. Закінчив Львівську консерваторію (зараз – Музична академія ім. М. Лисенка) у 1997 р. У 1994 р. Василь виграв конкурс у французькому місті Клермон. Після цього він два роки їздив до Франції, співав там, аж поки в 1996 р. йому не запропонували залишитися там назавжди. Після завершення навчання у Львові його запросили до Паризької опери. Він зробив серйозну сольну кар’єру в Європі. Також проходив до фіналу конкурсів у Будапешті, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку та Парижі.

Ось його арія “Тореадор”, за виконання якої Василь здобув приз “Найкращій чоловічий виступ” на міжнародному фестивалі оперних співаків в Армелі та бурхливу овацію глядачів.

“Все почалося з волонтерства. ДУК ПС були першими нашими хрещениками, ми їх так називаємо. Ми їм допомагали всією нашою волонтерською організацією Fraternité Ukrainienne (“Українське братство””. Перші, кому ми допомогли, – це був 7-й батальйон ДУК ПС. Я знав цих людей, і так сталося, що я тут, але це міг бути й інший якийсь батальйон. Ось так волонтерство природно переросло в активну участь”, – розповідав він українським ЗМІ.

Згодом Сліпак пішов воювати в той же 7-й окремий батальйон ДУК. Обрав собі позивний “Міф” – це скорочено від Мефістофель, що з опери “Фауст”. Річ у тім, що Василь часто виконував свою улюблену арію Мефістофеля.

Часом співав товаришам на фронті. Українських пісень.

Після завершення бойових дій, як зізнавався сам Василь, він хотів би повернутися працювати до Франції. Але не судилося. Під Донецьком обірвалося серце великого патріота. Йому було лише 42 роки.

Сергій Звиглянич

 

Похожие Записи

Комментарии закрыты.

« »